Autoklimatizace

Provádíme kompletní odborný servis automobilových klimatizací s využitím profesionální diagnostiky. Autoklimatizaci opravíme, doplníme chladivo na správný tlak, vyčistíme a vydesinfikujeme, vyměníme kabinový filtr. Servis před sezónou a po sezóně zajistí zdravý vzduch z vaší klimatizace a pomůže předcházet poruchám. I v zimě je klimatizace důležitá, pomáhá zvyšovat bezpečnost jízdy při odvlhčení vzduchu po startu ve studeném počasí.

Rady pro provoz klimatizace

Pro dlouhou životnost a bezchybnou funkčnost je vhodné zapnout klimatizaci v autě nejméně jedenkrát za 14 dní, a to i v zimě. Kromě jiného se tak promaže těsnění kompresoru.

  • Autoklimatizaci je dobré vypínat dříve, než vypněte motor. Výparník se tak osuší a suchý prostor výrazně snižuje riziko vzniku plísní a množení bakterií.
  • Kdy je nutné navštívit servis Jasným příznakem problémů s klimatizací je hluk z kompresoru. I další posouzení funkčnosti můžete udělat sami, při venkovní teplotě okolo 25 °C má být teplota vzduchu z výdechů ventilace okolo 5–10 °C. Kompresor klimatizace by přitom měl být u většiny vozů zapnutý i během volnoběžných otáček.
  • Pravidelným servisem poruchám předejdete, když už se ale vyskytnou, máte u nás záruku profesionální a cenově přiměřené opravy klimatizace svého vozu.
  • Zápach, který je vnímatelný zejména po krátkodobém vypnutí klimatizace, je víc než varovným příznakem plísní a bakteriálního zamoření. Nechte si u nás provést dezinfekci klimatizace.